Spotkanie z jutrem

Spotkajmy się już dziś z Wiktorem Niedzickim  w Studencki Centrum Kultury

3.06.2019 r. o godzinie 12:00

Jutro zaczyna się już dziś.

Autorzy SF wyobrażają sobie niezwykłe rozwiązania, którymi szokują czytelników. Za kilka lat, gdzieś w innej galaktyce możliwe będzie… Bardziej wrażliwi, od razu czują ucisk w żołądku lub wypieki na policzkach. Wtedy, to dopiero będzie życie!

Tymczasem, niepostrzeżenie, obok nas pojawiają się rozwiązania i technologie, które naprawdę zapierają dech w piersiach. Specjaliści potrafią czytać nasze myśli, elektronicy mają w ręku narzędzia do wykrywania przyszłych chorób, a chemicy radzą sobie dobrze z wymaganiami ochrony środowiska. Urządzenia i technologie, które miały się pokazać dopiero w przyszłości, są dostępne już dziś.

W czasie spotkania proponuję zapoznanie się z niezwykłymi przedmiotami i materiałami, które już zmieniły nasz świat. Większość z nich jest już dostępna w Polsce. Nasi naukowcy i specjaliści realizują marzenia o lepszym dniu jutrzejszym. Na politechnikach i w instytutach powstają kolejne rozwiązania techniczne. Zobaczymy, kto nas podgląda, jak wygląda nowoczesna produkcja i dlaczego warto się uczyć fizyki.