Zapotrzebowanie Polski i Świata na energię elektryczną rośnie z każdym rokiem. By sprostać rosnącym wymaganiom, produkcja także stale musi się zwiększać. Zawsze zadajemy sobie pytanie: Jaka elektrownia jest całkowicie bezpieczna i najmniej szkodliwa dla środowiska. Niestety nie istnieje, energetyka całkowicie bezpieczna i nie wpływająca na środowisko. Ludzkość poszukuje takiego rozwiązania, które będzie najkorzystniejsze dla środowiska i najwydajniejsze. Jednak nowych nieznanych rozwiązań boimy się najbardziej. Powstało wiele mitów na temat energetyki jądrowej.

Konferencja „Energetyka XXI wieku (5.0)” skierowana do młodzieży, prowadzona przez specjalistów pozwoli uczestnikom zabrać głos w sprawie priorytetowej dla energetyki.

Konferencji towarzyszy konkurs na prezentację zagadnień związanych z Energetyką XXI wieku.

Uczniowie szkół średnich, gimnazjalnych i klas ósmych szkoły podstawowej przygotowują prezentację na 15 min. Sześć najlepszych prezentacji prezentowane będzie na konferencji przez finalistów.

Formularz rejestracyjny: kliknij

Regulamin: kliknij

Jury:
Przewodniczący dr hab. Ewa Pawelec
dr Ireneusz Książek
dr Tomasz Fornal

Terminarz konkursu

• Ogłoszenie konkursu: 05.2024 r.
  • Rejestracja uczestników konkursu: od 20.05.2024 r.– 14.06.2024 r.
  • Nadsyłanie prezentacji do godz. 23:59 – 14.06.2024 r.
  • Ogłoszenie zakwalifikowanych prezentacji do finału 17.06.2024 r.
  • Wygłoszenie wykładu i podanie wyników konkursu (Aula B ul. Oleska 48) 19.06.2024 r.

Miejsca realizacji Opolskiego Festiwalu Nauki na Uniwersytecie Opolskim